درب سکشنال

درب سکشنال (زیر سقفی )

درب سکشنال

درب سکشنال انتخاب ایده آل و بسیار مناسب که علاوه بر سهولت در استفاده، دارای کیفیت مطلوب بوده و از ظاهری زیبا و هماهنگ با نمای ساختمان نیز برخوردار می باشد .درب سکشنال دارای بالاترین استانداردهای روز امریکا و اروپا بوده و جزو مدرن ترین درب های اتوماتیک حال حاضر در بازار جهان می باشد که با در نظر گرفتن رویکرد و توصیه معماران، سازندگان و در نهایت مصرف کنندگان، هم از نظر کیفیت و هم از نظر زیبایی بهترین انتخاب جهت اتوماسیون درب ورودی پارکینگ ساختمان ها به شمار می آید.

درب سکشنال مصرف بسیاری در پارکینگ ساختمانهای هوشمند و مدرن امروزی دارند. درب سکشنال(زیرسقفی) استاندارد روز اروپا می باشند و به علت مکانیزم خاص و مزیت های این درب در ایران نیز مورد توجه فراوان قرار گرفته و به زودی جای جک پارکینگی و درب کرکره ای را خواهند گرفت. درب های سکشنال، مناسب فضاهایی می باشند که از لحاظ ارتفاع و فضای پارکینگ دارای محدودیت می باشند.فضای لازم برای نصب درب سکشنال بین 20 تا 25 سانتی متر از ارتفاع می باشند.

مکانیزم خاص درب سکشنال باعث می شود که به کمک فنرهای بالانس و ریلهای خاص، درب در زیر سقف جمع شده و حجم و فضای بسیار محدودی از پارکینگ را می گیرد و سریع و بی صدا باز و بسته شوند. به همین دلیل به درب سکشنال درب زیرسقفی نیز می گویند.

درب سکشنال دارای سیستم ضد سقوط (anti drop) نیز می باشند که در شرایطی که فنرها و کابل ها عمل نکنند ، از سقوط درب و صدمات احتمالی ناشی از آن جلوگیری کند. توجه کنید که اگر گاراژ شما تعدادی (شاه تیر زیر سقفی) دارد باید بررسی کنید که آیا خط سیر می تواند بر روی سقف قرار گیرد یا خیر. دورتادور درب های اتوماتیک سکشنال طوری آب بندی شده است تا از ورود هر چیزی به فضای داخل پارکینگ جلوگیری کنند.

ویژگی بارز درب سکشنال این است که فضای کمی را اشغال می کنند و در حقیقت از فضای سقف پارکینگ جهت عملیات باز و بسته شدن خود استفاده می کنند و بنابراین عرض مفید و قابل استفاده برای عبور ماشین بیشینه می شود. همچنین این امکان را می دهد که ماشین را بسیار نزدیک درب پارکینگ پارک کنید.  همچنین اگر درب مستقیم رو به پیاده رو یا خیابان باز می شود، به دلیل عملیات  در راستای عمودی، موجب آسیب دیدن افرادی که در حال عبوراز پیاده رو می باشند نمی گردد.

 

درب سکشنال چیست؟ طرحی نو از طریقه نصب و باز شدن کرکره که از از چند پنل آلومینیومی و  یا پلی کربنات و… تشکیل شده است که توسط لولاهای فولادی به یکدیگر متصل می شوند که عموماً برای پارکینگ استفاده می شود. درب سکشنال توسط ریل های جانبی قادر خواهند بود که از حالت عمودی در حالت باز به حالت افقی و موازی با سقف در حالت بسته درآیند، بنابراین نحوه عملکرد سبب می شود تا بهترین میزان بازشو در عرض و ارتفاع حاصل آید. حالت باز و بسته شدن درب سکشنال سبب شده که این درب را با نام درب زیر سقفی بشناسند. استفاده از این درب برای تمامی اعضاء خانواده به راحتی انجام می شود. درب سکشنال دارای عملکردی آسان با ایمنی وعایق بندی مناسب در برابر آب دارد.

پنل درب سکشنال ( زیر سقفی )

ساختار کلی درب سکشنال از چند پانل تشکیل شده است. ضخامت پنل ها 46 میلی متر می باشد و درون این پانل ها با فوم پلی اورتان فشرده پر شده است که این مهم باعث تبدیل شدن این درب به عایق کامل صوت می شود. ساختار پانل ها از نوع فولاد گالوانیزه با قطر 0.4 میلی متر می باشد که روی آن را 16 میکرون عنصر روی پوشش داده است. این پانل ها در قسمت های داخلی در بالا و پایین با قطعات مخصوص به خوبی به یکدیگر متصل شده اند. ارتفاع استاندارد بازشو در درب سکشنال حداقل 2٫20 متر الی 2٫70 متر می باشد و خارج از این ابعاد درب صنعتی محسوب می شود.

درب سکشنال پارکینگ

درب سکشنال پارکینگ یا درب زیرسقفی، مناسب برای پارکینگ هایی با تردد بسیار بالا است. فنرهای بالانس بسیار قوی در درب سکشنال پارکینگ، فشار اضافی را کم می کند و وزن اصلی پانل های درب سکشنال را به تعادل می رساند. در کنار انتخاب یک سیستم اتوماسیون، می توان در تردد بسیار بالا از موتور کِشنده برای درب سکشنال پارکینگ استفاده کرد. به علت استفاده از چرخ های ضد سایش و ریل های نگهدارنده، استهلاک درب سکشنال در مقایسه با دیگر سیستم های درب اتوماتیک بسیار کم است.
درب سکشنال پارکینگ به دلیل مکانیزم های خاص در ایران مورد توجه است. درب های سکشنال، مناسب فضاهایی است که از لحاظ ارتفاع و فضای پارکینگ دارای محدودیت است.

مزایای درب سکشنال ( زیر سقفی )

 • نصب و استفاده آسان
 • فقط با یک ریموت باز و بسته شدن می شود.
 • در وقت و انرژی افراد صرفه جویی می شود.
 • به دلیل اتوماتیک بودن دارای ایمنی بالاست.
 • سازگار با انواع درب ورودی پارکینگ
 • زیبایی چند برابر در نمای ساختمان
 • درب سکشنال عایق صدا می باشد.
 • دارای ظاهری مدرن و منظم است.
 • امکان نصب پنجره طلقی در قالب درب سکشنال می باشد.
 • درب سکشنال دارای سنسوری قوی که به محض برخورد با مانع حرکت آن متوقف می شود.
 • درب سکشنال قابلیت نصب از فضای بسیار بزرگ به بسیار کوچک را دارد. قابلیت نصب به مدل های مختلف را دارد.
 • دارای کلید یا ریموت کنترل است.
 • درب سکشنال در رنگ و طرح های متنوع حتی شیشه ای قابل نصب است.
 • امکان نصب دو درب، درب (آدم رو) به درب سکشنال وجود دارد.
 • سرعت بالا درب سکشنال نسبت به دیگر مدل های درب اتوماتیک .

درب سکشنال صنعتی

درب سکشنال صنعتی  برای  ورودی کارخانه و سوله ها، درب آتش نشانی ها و … استفاده می شود و ابعاد آنها بزرگ و تردد آنها بالا و نامحدود می باشد. تنوع طرح و رنگ در ابعاد بزرگ محدودتر می باشد.

بالا رفتن عمودی درب سکشنال صنعتی باعث می شود وسایل نقلیه بتوانند درست کنار درب قرار گیرند و اجناس در داخل انبار درست کنار درب دپو شوند . این مزیت باعث می شود بارگیری کالا به ساده ترین شکل انجام گیرد و بتوان از حداکثر فضای انبار بهره برد

درب سکشنال صنعتی را نسبت به شرایط و فضای موجود می توان به سه روش نصب کرد: 1. نود درجه 2. زاویه دار 3. به صورت گیوتینی(عمود باز شو)

موتور درب سکشنال صنعتی به طور معمول به صورت ساید گیربکسی نصب می شود که مخصوص درب سکشنال بوده و با موتورهای ساید کرکره ای متفاوت است. همچنین می توان برای تردد عابرین داخل پنل های درب سکشنال ، درب نفرو رویی تعبیه کرد تا عبور افراد بدون بالا و پایین شدن درب صورت پذیرد.

درب سکشنال برای منازل مسکونی

مقایسه درب سکشنال (درب زیر سقفی) و کرکره برقی (رول آپ) :

 • زیبایی درب سکشنال منطبق با نمای ساختمان در مقایسه با کرکره برقی
 • کم صدا بودن کرکره زیر سقفی با وجود اصطکاک کمتر از کرکره برقی رول آپ
 • کرکره برقی زیر سقفی دارای سنسور عدم برخورد با مانع می باشد که در کرکره برقی وجود ندارد.
 • ثبات رنگ بالا در درب های سکشنال به نسبت کرکره برقی یا رول آپ
 • درب سکشنال دارای امنیت بالاست و قفل موتور و فنر است که در هنگام بسته بودن، از بالا رفتن مکانیکی درب جلوگیری می کند در صورتی که درب کرکره ای شامل مقاومت کمتری است.
 • درب زیر سقفی نسبت به کرکره برقی فضای کمتری از ارتفاع را می گیرد.
 • درب سکشنال در هنگام قطع برق بسیار ساده و سریع به حالت دستی در می آید، اما کرکره برقی با هندل خلاص می شود.